Leder på Nedre Romerike – Steinar Forsland

Steinar Forsland
Telefon: 900 90 922
E-post:nedre-romerike@seniorene.no
Steinar har vært med oss siden Seniorene Romerike ble etablert i 2020.
Steinar har drevet sitt eget firma innen eletrobransjen og har mye og god erfaring innenfor de fleste oppdrag som er aktuelle for Seniorene.
Fra mars 2022 er Steinar avdelingsleder for Nedre Romerike
Seniorer på Nedre Romerike

Marit Forsland
Epost: nedre-romerike@seniorene.no
Marit arbeider som avdelingsleder sammen med sin mann Steinar.
Hun har i hele sitt arbeidsliv jobbet i helsesektoren, først som hjelpepleier, så som legesekretær og de siste 14 årene som autorisert fotterapeut.
I tillegg har hun hjulpet til med litt regnskap og forskjellig i sin manns bedrift.

Solfrid Granheim
Solfrid jobbet på kundesenteret på Diplom-is til hun var 62.
Hun veldig glad i bake å lage mat, og glad i å plukke bær. Hun er en sosial og omgjengelig person.
Solfrid er veldig glad i dyr, og har 3 hunder og 6 høner.

Aage Kristiansen
Epost: Aage.karsten@gmail.com
Aage har siste 42 år arbeidet i statens vegvesen vesentlig med kontrollvirksomhet, de siste 8 år som kontrolleder. Tidligere drevet som bilmekaniker med tungbil og lettbil. Fagbrev for personbil, tungbil, diesel og bilelektriker. Også engasjert i foreningsarbeid . Nestleder i felt avdeling.
I Seniorene tar de fleste oppdrag innen hus , hage, maling små snekring, bortkjøring av avfall m.m. Har alle førerkortklasser.

Ivar Christensen
Epost: ivch@online.no
Ivar er tidligere leder av en håndverker- og vaktmesteravdeling i Oslo kommune.
Ivar er åpen for de fleste typer oppdrag innen snømåking, hagearbeid, enklere vedlikehold, rydding og bortkjøring av avfall, hjelp til å handle, følge til lege, gå turer, lufte hunder. mv.
Han har hatt mange hunder av ulike raser opp gjennom årene og er veldig glad i dyr.

Jan Pedersen
Epost: pedersen.jan1954@gmail.com
Jan har jobbet innen elektro faget i 46 år, hvorav 34 av disse årene var i et og samme firma.
Som pensjonist går tiden til å hjelpe familie og venner med diverse oppussing og bygg.
Han gleder seg til å reise mye til «hytta» i Kroatia.

Roald Guttormsen
Epost: roald@gutto.no
Roald er 50 modell fra Tromsø.
Hans interesser er lyd og bilde, og han er ganske oppdatert på hva som rører seg, og gir stadig vekk råd til venner og bekjente når de skal ha noe nytt.
Han er også interessert i duppeditter i hjemmet, som har en praktisk funksjon. Her kan han være en god rådgiver i jungelen av produkter, og er også behjelpelig med oppkoblinger. Har hatt Mac i mange år, og behersker alt fra Apple.
I Seniorene kan han snekre. Har duppeditter med både bor, og sag som passer til oppdrag som ikke er alt for store. Mindre oppdrag som plattinger, skjul for søppelkasser, listing og annen snekring går fint.
Ellers har han beholdt sin nordnorske dialekt, og er glad i gode samtaler.

Bjørn Hestnes
Epost: bjorn@hestnes.net
Bjørn er elektro-ingeniør fra Oslo Ingeniør Høgskole og Cand. Scient. fra Universitet i Oslo. Han har arbeidet som forsker på Televerket Forskningsinstitutt/Telenor Research & Innovation i 37 år med brukeropplevelser av telekom-brukere.
En av hans store interesser er verktøy som kan forenkle og gjøre jobbene mer nøyaktige. Han har derfor laget sitt eget verksted der han har laget hjørneskap, kjøkkeninnredninger, trapper og garasjeporter.
Bjørn tar oppdrag som: Tilpasning av møbler, sette sammen flatpakke-produkter, reparere ting som har gått i stykker, bygge terrasser og le-vegger og klippe hekker.

Vidar Olsen
Epost: vidar.o@online.no
Vidar er allsidig og utfører de fleste arbeidsoppgaver.

Tony Hartman
Epost: tonyhartm@gmail.com
Tony bor på Skedsmokorset og har en variert arbeidserfaring.
I Seniorene tar han de fleste oppdrag/jobber.

Rolf Haviken
Epost: rhaviken@getmail.com
Rolf er utdannet dataingeniør og jobbet med programvareutvikling i ca. 20 år før han gikk mer over til prosjektledelse og kvalitetssikringsarbeid. De siste 14 årene har han jobbet på Eidsvoll Electronics AS, før han ble pensjonist sommeren 2022.
Han har gjort en del snekring opp gjennom årene og liker det godt. Maling, flislegging og annet vedlikehold/oppussing er også greie oppgaver. Han har motorsag og tilhørende verneutstyr, men ingen formell sertifisering for felling av større trær. Han har en Toyota Proace varebil og vanlig «husholdningshenger» til den for transport. Har også førerkortklasse C1E dersom det skulle være aktuelt.
Rolf er en omgjengelig og positiv person som prater relativt lett med folk.

Karstein Oddvar Johansen
Epost: karsteinvega@yahoo.no
Karstein har allsidig erfaring og utfører de fleste jobber i Seniorene.

Lasse Johansen Westad
Epost: lasse.westad@gmail.com
Instagram: lasse.lager
Lasse har jobbet i bokforlag i de siste 23 år, og besøkt bokhandel i store deler av Norge i disse årene. På fritiden har han vært aktiv med ulike idretter som langrenn og løping. Trener flere ganger i uken.
Han har også holdt på med diverse småsnekring som terrasser, blomsterkasser, pergola, rekkverk, bygd inn varmepumper.
All innvendig snekring i egen hytte og oppføring av bod / utestue.
Han har en del verktøy for snekring og ble pensjonist sommeren -22.
Tar gjerne oppdrag innen, småsnekring, div hagearbeid, montering av møbler.

Nanna Solstad
Epost: nanna.solstad@gmail.com
Nanna bor på Lillestrøm og har vært yrkes aktiv i hele sitt liv. Hun er glad i hagearbeide, liker å gjøre husarbeid og handle, så lenge det holder med trillebag og ryggsekk
Hun kan egentlig gjøre det meste av ufaglært arbeide

Jan Granheim
Epost: jan.granheim1@vikenfiber.no
Jan er 72 år, er gift og har 3 barn 7 barnebarn og snart 2 oldebarn. Han har hytte på fjellet, 2 irsk settere og 1 fransk buldog.
Jan har jobbet i Diplom is som salgsleder storhusholdning i nesten 50 år, har et fravær på 5 dager i løpet av denne tiden, da var han var på sykehus. Han har vært heldig med helsa så langt.

John Henninger
Epost: honus49@hotmail.com
John er allsidig og kan gjøre det meste av ufaglært arbeide
- Hagearbeid/ har motorsag og gressklipper
- Div. reparasjoner inkl. sykkelreparasjon
- All slags kjøring/ alle førerkortklasser
- Montering av skap f.eks. Ikea pakker

Mette Sveen
Epost: sveen.mette@gmail.com
Mette startet sin jobbkarrieren som teknisk tegner, og ble etter hvert bibliotekar. Hun er er 70 år og sluttet i jobben sin for to år siden – altfor tidlig, men det var nedbemanning i bedriften. Hun har nettopp flyttet til leilighet, men har ellers alltid bodd i enebolig og vært aktiv i alle vedlikeholdsoppgavene det medfører. De siste to årene har hun vært aktiv i Sagelvas Venner på Strømmen.
Mette er allsidig og utfører de fleste oppgaver og er mest intressert i maleoppdrag.

Terje Andersen
Epost: teran6@msn.com
Terje er samboer- bonusbestefar.
Uførepensjonist på 61 år, vært ufør siden 2016 pga. slitasjeskade i ryggen. Han har mange års erfaring fra sjåfør, lager og logistikk.
Han er pliktoppfyllende og har høy arbeidsmoral, ordenssans, serviceinnstilt og godt humør og utfører gjerne arbeidsoppgaver som:
- Gressklipping
- Klipping av hekk
- Handle/Innkjøp
- Varelevering
- Små snekkeroppdrag
- Reparer saker og ting
- Montering av møbler etc.

Tore Nilsen
Epost: me_glk220@hotmail.com
Tore kan ta enklere jobber, er ikke noe god på snekring. Han har jobbet som vaktmester i 14 år.
Tore har fagbrev som vaktmester og som servitør. Musikk og biler er litt som hobby👍🤗

Debrorah Kay Maritan
Epost: Debskay1950@outlook.com
Jeg har vært pensjonist siden 2020. Følgte at jeg hadde mere å gi og dermed søkt jeg til Seniorene i oktober 2022.
Jobbe nesten 30 år i DHL Express (Norway) AS på finans avdeling og det var mye stillesittende så jobbene jeg får utdelt av Seniorene er en gledlig avvekseling. Jeg får rørt litt mer på meg og tjener litt extra penger i mens jeg rører på meg.
Stor trives men jobbene og med kollegene